fbpx

אדריכלות נוף

אדריכלות נוף – תכנון נכון הוא הבסיס לביצוע מיטבי

כשם שלא הייתם בונים בית ללא תכנון אדריכלי, כך גם יש לנהוג בהקמת גינה. רבים נוטים לזלזל בכך, אך הקמת גינה ללא תכנון מוקדם עלולה לגרום לטעויות בביצוע והשקעות שגויות, שיהיה קשה לתקנן בהמשך ויגרמו לאובדן של זמן, כסף ומאמצים. בכך עוסק תחום אדריכלות נוף.

סוף מעשה במחשבה תחילה

תכנון ואדריכלות נוף משלבים בתוכם לא רק את נתוני השטח שלכם והטופוגרפיה, אלא גם את סוג האדמה, הצמחיה הקיימת, האקלים ותנאי מזג האויר באזור מגוריכם לאורך עונות השנה השונות כגון כיווני הרוח ועוצמתה, החשיפה לשמש, גשם ושאר פגעי מזג האוויר, אחוזי הלחות הממוצעים ועוד פרמטרים רבים של הסביבה. בנוסף לקוח התכנון בחשבון את העדפותיכם האישיות, שימושים צפויים, וכמובן גם את התקציב העומד לרשותכם.

לדוגמה, במקומות גבוהים ומזג אויר קר נבחר בצמחים ועצים עמידים לקור ולרוח ואף לשלג. במקומות הסובלים מחום רב בקיץ, נתכנן לשתול שיחים ועצים שבעונה החמה יצלו ויקררו קירות דרומיים, פרגולות ומרפסות. באביב נרצה לתת מבט לגינה ולראות מופע יפהפה של פריחה ולבלוב שיימשך ככל האפשר לתוך הקיץ, אותו אפשר להשיג באמצעות ניקוזים נכונים ותכנון השקיה מותאם לתנאי הקרקע והאקלים.

כל הפרמטרים יחד של ניתוח נופי של שטח התכנית וסביבתה, בשילוב עם החלומות והרצונות שלכם יסייעו בתכנון האלמנטים השונים בגינה, שילובם יחד, תכנון ההשקיה, הכיוונים השונים והתייחסותם למבנים וצמחיה קיימת, בחירת הצמחים המתאימים ועוד.

תכנון והקמת גינה עם אדריכל נוף מומחה

גם אתם יכולים להשתתף בעיצוב הגינה שלכם על ידי אדריכל נוף מומחה, ומובטח לכם מסע מופלא לתוך מגוון האפשרויות והגשמת החלומות שלכם שיבואו לידי ביטוי בתכנית. לאילן מעל 20 שנות ניסיון בתחום, הן בתכנון גנים, בריכות ותאורת גן והן בביצוע פרוייקטים רבים של גינון ופיתוח נופי בגינות פרטיות וציבוריות. בתהליך התכנון נתקדם יחד משלבי העיצוב והחשיבה הראשוניים ועד להגשמת החלום שלכם יחד תוך שילוב רעיונות, דעות ומגוון פתרונות ייחודיים שנובעים מנסיונו הרב של אילן בתחומים השונים של הגינון והפיתוח. תוכלו ליצור תכנית המורכבת ממספר שלבי ביצוע, חלקם לביצוע מייד וחלקם עתידיים, בהתאם לרצונותיכם האישים ולתקציב העומד לרשותכם כיום ובעתיד. אילן יסייע להכין עבורכם את התכנון הטוב ביותר האפשרי, באופן מיומן ומלא כולל כיסוי כל האתגרים השונים הכרוכים בתכנון הגינה ובהקמתה הן מבחינת הקרקע והן מבחינת האקלים, בהסתמך על ידע וניסיון של שנים.

לקביעת פגישת ייעוץ, קבלת מידע ורעיונות והצעת מחיר לתכנון הגינה שלכם – התקשרו עכשיו: 050-2242492

מה כוללת תכנית אדריכלות נוף?

אדריכלות נוף

התכנית האדריכלית תכלול את שרטוט השטח שלכם, על פי תכנית אדריכל הבניין או תכנית מתאר כגון תב"ע. אפשר גם להשתמש בשרטוט פני השטח שיתבצע בביקור במקום, כמובן שאז השרטוט יהיה פחות מדוייק מבחינת מידות ויהווה בעיקר בסיס לתכנון הגנני שיושתת עליו.

על פני השרטוט ימוקמו האלמנטים השונים בשטח של המבנים, שטחי ריצוף ומדרכות, שטחי הגינה השונים כגון אזורי צמחיה, מדשאה, בריכת נוי, בוסתן, פינת ישיבה, אזור שרות ועוד, וציון השימושים השונים. שרטוט הגינה יכול להיות ידני או ממוחשב, בהתאם לצורך. במקרה של תכנית להקמת בריכה, יוצג תכנון הבריכה מבחינת השתלבותה בנוף הגן.

בנוסף לשרטוט האדריכלי תכנית אדריכלית של תכנון נופי תכלול רשימת ציוד, ורשימת צמחים מוצעים לרכישה, המותאמים לשטח הגינה והתכנית, וכן לאקלים השורר באזור.

התכנית הנופית יחד עם הרשימות השונות מהווים בסיס להקמת הגינה, האלמנטים שבתוכה והצמחים ומוכנה לביצוע מיידי, כשם שתכנית אדריכלית ותכניות לביצוע מהוות בסיס לבניית בית.

לקביעת פגישת ייעוץ, קבלת מידע ורעיונות והצעת מחיר לתכנון הגינה שלכם – התקשרו עכשיו: 050-2242492

תכנית נוף כחלק מהתכנית האדריכלית של הבית

בחלק מהמקרים, אדריכל הבניין יכלול בתכניותיו תכנית נופית, בהתאם לדרישות והאישורים החוקיים של הקמת הבית או המבנה, וכל שיוותר הוא לאשר את התכנית על ידי אדריכל נוף, שיבחן את הפרטים השונים ויאשר כי התכנית עומדת במסגרת החוק והתקנות.

יחד עם זאת, רצוי ומומלץ לוודא כי התכנית הנופית אכן משלבת לא רק עמידה בתנאים הדרושים לקבלת אישור בניה, אלא כוללת גם את העדפותיכם האישיות, וכן את תנאי השטח והאקלים כאמור לעיל.

לרוב, משרדי אדריכלות מקצועיים עובדים בתאום עם אדריכלי נוף המאשרים את התכניות ואף לעיתיים אחראים על ביצוען במסגרת התכנון האדריכלי לבית.

וודאו שאתם עובדים עם משרד המשתף פעולה עם אדריכל נוף מוסמך ולא מבצע תכניות אלו בעצמו. החיסכון הכספי שנדמה שמשיגים בשיטה זו יכול להסתבר מאוחר יותר כהפסד בשל אי התאמת התכנית למה שרציתם או התכוונתם להקים בחצר שלכם.

אנו כמובן בוחנים תכניות אדריכליות לצורך אישור התכנית הנופית ומתן גושפנקא חוקית לתכנון המוצע כנדרש לפני מתן אישור בניה. בנוסף אנו מציעים שירות של חוות דעת שניה לתכניות כאלה, המשלב מעבר על התכנית הקיימת, על מנת לוודא כי הנתונים המקצועיים של התכנית נכונים ותקינים, וכן לצורך בחינה של הרצונות והמאוויים של הלקוח, האם באו לידי ביטוי, ומה ניתן לעשות על מנת לשמר נקודות חיוביות ולשפר נקודות חסרות בתכנית.

לקביעת פגישת ייעוץ, מעבר על תכנית נופית וקבלת חוות דעת שניה לתכנית אדריכלות הנוף שלכם – התקשרו עכשיו: 050-2242492

השאירו תגובה